Taren

 
Charakteristika 
Predpokladaný vek: 4 roky (v čase záchrany)
Pohlavie: valach
Plemeno: teplokrvník 
Farba: ryšiak s odznakmi 
 
Záchrana
Nahlásený: 20.4.2016
Vykúpený od majiteľa: 28.4.2016
 
Príbeh Tarena 
Taren pochádza z Čiech. Už tam si nezažil údajne nič pekné. Malé žrieba, hneď po odstave odkúpil slovenský majiteľ. Tu spoznal aspoň na nejaký čas, že človek nie vždy je zlý. Majiteľ však Tarena v dobrej viere, že sa bude mať dobre, predal ďalej. Ani v novom domove sa však dlho neohrial a postupoval ďalej do Lieskovca. V neslávne známej jazdeckej škole sa Taren vo veľmi mladom veku podrobil pravdepodobne nie korektnému výcviku, pri ktorom si zlomil korunkovú kosť na zadnej nohe. Toto vážne zranenie však ostalo bez liečenia a Taren len tíško trpel. Bolesť, ale aj nekvalitná, nepravidelná výživa sa podpísali pod žalostný stav tohto krásneho a milého mladého koníka. 
 
Keď sa na mňa obratili viaceri ľudia s prosbou o pomoc pre kone v Lieskovci, potom, čo tam bola objavená uhynutá kobylka, ktorú asi 2 týždne obhrýzali potkany, začal sa doposiaľ pre mňa najnáročnejší proces záchrany. Oslovila som médiá (TV JOJ, TA3), informovala som o prípade na sociálnej sieti, poslala podnet na ŠVPS SR, priamo riaditeľovi, rovnako jeho nadriadenej pani ministerke, oslovila som políciu. Rozbehla sa komunikácia so svedkami, príprava ich písomných svedectiev, aby sme mohli podať podnet na Gen. prokuratúru. Vycestovala som za majiteľom koní, ktoré boli len v prenájme, aby sme získali splnomocnenie na ich odobranie, atď. Boli to veľmi náročné 2 mesiace intenzívnej práce. Dva kone sa odtiaľ vďaka zapojeniu ďalších ľudí podarilo odviesť. Jedným z nich je Taren.
 
Vďaka komunikácii a koordinácii záchrany Tarena so Zuzkou Bagínovou, spolupracujúcou v našej záchrannej sieti, sa vďaka jej dobrému vzťahu s majiteľom v Lieskovci podarilo Tarena získať. Zuzka ho vykúpila za 250 eur a odviezla do nového domova. Keď bol Taren v bezpečí, zabezpečili sme mu RTG vyšetrenie, za ktoré vďačíme MVDr. Jaroslavovi Želonkovi, jednému z našich vet angels. Diagnóza zlomená korunková kosť nás vôbec nepotešila, ale Taren je mladý koník, tak ma pri dobrej starostlivosti a výžive šancu na, síce už nie stopercentné vyliečenie, ale aspoň pekný život:)
Naša podpora 
Okrem aktívnej participácie na záchrane Tarena, prispelo naše o.z.:
 
  • finačne: sumou 150 eur,
  • materiálne: krmivo Fitmin, SILVER HORSE (komplexné miagané krmivo s minerálno-vitamínovým doplnkom), výživový doplnok Alavis MSM, Dromy Devil´s Flex
Veľké poďakovanie za Tarena patrí týmto ľuďom: 
 
  • Zuzane Bagínovej, ktorá Tarena vykúpila a vzala do svojej opateri.
V prípade, že máte aj Vy záujem pomôcť Tarenovi s liečbou, môžete tak urobiť zaslaním ľubovoľnej sumy na účet o.z., do správy pre príjemcu uveďte, prosím, TAREN. 
 
Vopred Vám ĎAKUJEME!