Loki

Charakteristika
Vek: 3 roky (v čase záchrany)
Pohlavie: žrebec
Plemeno: appalosa
Farba: hnedák  
 
Záchrana
Nahlásený: 6.2.2017
Vykúpený od majiteľa: 9.3.2017
 
Príbeh Lokiho
Loki je jeden z tych nešťastných konských detí, u ktorého keď sa ukázalo, že ma vážny zdravotný problém, a teda nebude pre majiteľa využiteľný, skončí ako kus mäsa v poľskom kamióne. Podľa slov majiteľa, takého koňa predsa len tak živiť nebude! Nuž, keď ide o tak mladého koňa, ktorý sa v živote ledva rozkukáva, nemáme to srdce nechať ho skončiť jeho životnú púť a ešte spôsobom, ktorý si nezaslúži žiadny kôň na zemi!
 
Okrem ataxie, vážneho celoživotného a neliečiteľného ochorenia diagnostikovaného veterinárkou, mal Loki ešte ďalší problém, škaredé zranenie na zadnej pravej nohe, ktorú mu spôsobil kopanec od iného koňa v stáde. Loki stál celé dni zatvorený len v boxe a rana nebola korektne ošetrená. Dnes už vieme, že nešlo len o povrchové zranenie, ale silný kopanec spôsobil problémy v pohybe celej zadnej nohy, teda pravdepodobne viedol aj k problémom v bedrovej a krížovej oblasti. Napriek vážnemu hendikepu, majiteľ Lokiho darovať nechcel, ale predal za 300 eur. Údajne by minimálne toľko dostal od priekupníka koní, teda za mäsovú cenu. 
 
Našťastie sa našlo riešenie a pomoc v podobe konkrétnej osoby s veľkým srdcom, s ktorou sme Lokiho boli pozrieť. Bola to asi láska na prvý pohľad. Tým skvelým človekom je Katarína Ťažká-Magyarová, ktorá si v živote tiež vytrpela svoje a popri troch malých deťoch, partnerovi, ktorý prekonal infarkt, dvoch psoch bola ochotná si vziať na plecia aj starostlivosť o Lokiho, aby mu dala šancu na lepší život. V takých prípadoch sa natíska otázka. Čím to je, že práve ľudia, ktorí toho nemajú veľa a musia sa obracať, aby žili slušne, si vedia vziať do starostlivosti aj vážne choré a na financie náročné zviera, akým taký kôň bezpochyby je? A veľkochovatelia, ktorí poberajú okrem iného aj dotácie od štátu a pomaly nevedia kam dávať peniaze, teda kde sa jeden koník takpovediac stratí, sa postarať majú obrovský problém! Odpoveď je jasná. Je to v charaktere a srdci! 
 
Loki si tak doslova užíva nový domov, kde je milovaným členom rodiny. V prvom rade podstúpi veterinárne vyšetrenie, úpravu kopýt, zubov, očkovanie, odčervenie, atď. Katka sa mu od prvého dňa, ako prišiel domov denne venuje a spoločne vykročili na cestu vzájomného poznávania sa, radosti i starostí, ale hlavne na cestu, kde láska a úcta k životu majú svoj obrovský rozmer. Držme im palce:) 
Naša podpora

Okrem aktívnej participácie na záchrane Lokiho a nájdení nového domova, prispelo naše o.z.: 

  • finančne: vo výške 550 eur pre vykúpenie Lokiho a ďalšie potreby spojené s prípravou jeho nového domova, 
  • materiálne: jadrové krmivo Fitmin Hobby (3x25 kg vrecia), soľný liz, potreby pre koňa (ohlávku, lonžku, flisovú deku-odpocku, čistiace potreby a ďalšie drobnosti) 

Veľké poďakovanie za Lokiho patrí týmto ľuďom: 

  • Terke Bakovej, bývalej majiteľke Lokiho, ktorá prostredníctvom facebooku upozornila na Lokiho a hľadala preňho pomoc,
  • Kataríne Ťažkej-Magyarovej a jej rodine za to veľké srdce, ktoré má nielen ona, ale aj jej partner Peter,
  • Skvelým ľuďom, ktorí prispeli nášmu o.z. pre Lokiho: Imrich Kubina - 500 eur, Oľga Kapustová - 10 eur, Dagmar Krajčovičová - 5 eur, Zuzana Skurková - 20 eur, Katarína Dočkalová - 15 eur.
V prípade, že máte aj Vy záujem pomôcť a finančne podporiť Lokiho a jeho liečbu, môžete tak urobiť cez naše o.z., v takom prípade uveďte, prosím, do správy pre príjemcu LOKI, alebo kontaktujte priamo Katku, u ktorej našiel Loki svoj nový, milujúci domov. Môžete sa s ňou spojiť cez jej profil na facebooku, kde okrem iného nájdete aj aktuálne fotky Lokiho.
https://www.facebook.com/katarina.tazkamagyarova
 
Vopred Vám ĎAKUJEME!