Poradí: Petra Lacková - "Fyzioterapia koní a ako vybrať sedlo, ktoré sedí"

Petra Lacková, naša dlhodobá podporovateľka. Milá, ústretová a profesionálna. Viac o nej vám poskytne jej vlastná web stránka, www.equitherapy.sk, kde nájdete veľmi zaujímavé, pre zdravie a pohodu vašich koní prospešné informácie, vrátane poradenstva ako vybrať sedlo pre svojho koňa správne, tak aby naozaj sedelo.  

S Petrou sme prijali jednu spoločnú veľkú výzvu. Volá sa Max. Koník, ktorý k nám prišiel s veľmi vážnymi problémami pohybového aparátu, v podstate ako by mnohí povedali, odpísaný kôň. Lenže Max má len 8 rokov a skvely parkúrový pôvod. Po prvej kontrole Petrou a masáži najproblematickejšej partie sa ukázalo, že Max má šancu na kvalitný život. 

V spolupráci s Petrou sa budeme maximálne snažiť pracovať s Maxom tak, aby sme dosiahli náš spoločný cieľ. Ak sa tak stane, Max bude skvelou ukážkou a nádejou pre množstvo, najmä športových koní, ktoré vďaka rýchlemu a tým nezodpovednému prístupu k požadovaným výkonom, ktoré nezodpovedajú adekvátnemu fyzickému a psychickému stavu koňa, končia už v mladom veku ako "odpísané" kone, a často aj na bitúnku. Tak nám držte palce!