Pomoc pre kone v núdzi

Za názvom "Pomoc pre kone v núdzi" je Michaela Dvorovenková, ktorá zachraňuje kone už niekoľko rokov. Vo svojom areáli pri Zaježovej má k dispozícii zázemie pre desiatky koní, na asi 100 ha pasienkov. Boxové a voľné ustajnenie, prístrešky, pastviny, ale najmä odbornú starostlivosť a lásku ku koňom a ďalším zvieratám, ktoré u nej našli tiež svoj skvelý dočasný, či trvalý domov, vytvára ideálne zázemie pre záchranu koní. Michaela v súčasnosti študuje už tretiu vysokú školu - veterinu v Brne. Je preto obdivuhodné, koľko energie je v tejto mladej žene, aby všetko zvládla.  

Michaela bola medzi prvými, kto zareagoval na výzvu zapojenia sa do projektu CZSTK. Je pre tento projekt mimoriadne dôležitá, kedže má kapacity i ochotu prijať kone v rôznom stave a obrovskú výhodu v tom, že bude tiež veterinárnou lekárkou, a tak bude schopná poskytnúť koňom aj profesionálne a odborné vyšetrenie a liečbu. 

Okrem pomoci koňom v núdzi sa Michaela venuje výuke jazdenia ako trénerka a tiež "oprave problémových" koní. Ako sama hovorí: "Práve takých koní u mňa končí najviac a práve takým koňom najradšej pomáham. Urobiť z nedôverčivého agresora vyrovnaného, spokojného koníka, ktorý zase sám vyhľadáva ľudskú spoločnosť. Jednoducho, aby taký koník neskončil len pre chyby ľudí zle". 

U Michaely si môžete tiež "ustajniť" svojho miláčika za dohodnutú sumu. Svojmu koňovi tak doprajete podmienky, ktoré mu môžu v mnohých nájomných boxových stajniach jeho druhovia len závidieť. 

Oficiálny fc profil: https://www.facebook.com/pomocprekonevnudzi/?fref=ts Michaelu nájdete aj na facebooku:
https://www.facebook.com/michaela.dvorovenkova

U Michaely boli v dočasnej opatere aj naše dva zachránené kone Pia a Arlequin, ktorým sme hradili náklady na ustajnenie, veterinárne služby, zdravotnícky materiál (prebaly chorého kopyta), krmivo, výživové doplnky, služby kopytára tak, aby mali oba kone všetko, čo potrebovali. Michaela a jej tím poskytol priestor a potrebnú profesionálnu starostlivosť. 

Ďakujeme za spoluprácu!

Foto: archív Michaela Dvorovenková