Grétka

Záchrana
Jún 2014

Príbeh Grétky
Keď ma moja kamarátka Silvia poprosila o pomoc pre kobylku Grétku, nemohla som odmietnuť, aj keď, v tej dobe som nemala také podmienky, aké mám dnes. Už tam niekde sa však pomaly, ale isto, rodili základy môjho neskoršieho rozhodnutia založiť naše oz a pomáhať koňom profesionálne. 
 
Každý, kto by však Grétku videl, by nemohol inak. Kobylka Grétka sa vo svojich 19 rokoch dočkala osudu, ktorý si nezaslúži žiadny kôň. Žiaľ, ide o najčastejší jav u tzv. "milovníkov koní". Keď doslúžila, stala sa nepotrebnou. Napriek tomu, že je stále v stave, v ktorom by mohla robiť radosť deťom, dospelým začiatočníkom, seniorom, alebo ako spoločník iným koňom, majitelia sa jej rozhodli "zbaviť". Najjednoduhšou formou bol pre nich bitúnok, kde za ňu mohli získať aj pár eur. 

Našťastie bolo možné sa s nimi dohodnúť inak. Našli sme riešenie a tak je Grétka už mimo dosahu "milujúcich" majiteľov. Po rozhodení sietí a kontaktovaní rôznych ľudí sme Grétke našli nový domov, kde robí radosť deťom i dospelým. Okrem toho, v novom domove jej spoločnosť robil istý čas jej starý kámoš Goran, ktorý sa tam presťahoval spolu s ňou. Tešíme sa, že mal tento príbeh naozaj šťastný koniec a my sme mohli byť pri tom. Ten pocit je neopísateľný:)