Je také ľahké milovať ich! Tak prečo im mnohí ubližujú? 

Charitatívny kalendár 2019

KRÁSNY DARČEK NA VIANOCE, ČO POTEŠÍ DUŠU I OČI KONIARA

Milí priatelia, milovníci koní,
predstavujeme vám nádherný charitatívny kalendár koní 2019, ktorý vytvorila (fotky i texty) koniarka telom i dušou, Lenka Krbaťová. Je to kalendár, ktorý určite poteší dušu i srdce každého koniara a zároveň pomôže. Sme nesmierne radi, že si Lenka vybrala, okrem ďalších, aj naše o.z., ktorému venuje časť z jeho predaja.

Kalendár stojí 12 € + poštovné. Suma 6 € predstavuje náklady na tlač, druhých 6 € pošle nám. Môžete, samozrejme, prispieť aj vyššou sumou, podľa vášho uváženia. Verím, že vás kalendár zaujme tak, ako nás. Jeho kúpou určite potešíte seba, alebo niekoho, komu ho venujete ako vianočný darček. A my vám budeme vďační za pomoc.

OBJEDNÁVKA KALENDÁRA

Ako uvádzame vyššie, Lenka sa rozhodla výťažok z kalendára venovať aj iným združeniam, zameraným na pomoc zvieratám (Mačacie Hniezdo záchrany, OZ Horský Ranč, KS Nová Baňa, OZ Túlavá Labka). Z tohto dôvodu, aby vedela identifikovať z množstva objednávok finančný výťažok špeciálne pre nás, vytvorili sme pre vás objednávkový formulár online, nájdete ho nižšie.

Kalendár si môžete objednať poštou s platbou vopred, alebo na dobierku. Pri platbe vopred, prosíme, informujte sa ohľadne presnej sumy
, keďže poštovné závisí od počtu objednaných ks a ich váhy, priamo u Lenky Krbaťovej: lenka.divozienka@gmail.com

Číslo účtu Lenky Krbaťovej: SK64 0900 0000 0004 1137 3717, kde je potrebné poslať úhradu. Do správy pre príjemcu, prosíme, uveďte skratku nášho o.z.: NPKaL. 

Ďakujeme, že pomáhate tvoriť lepší svet pre zvieratá!

Projekt "Celonárodná záchranná sieť pre týrané kone"  

V Ý Z V A !
Milí priatelia, milovníci koní, milovníci zvierat,
spolu so založením nášho o.z. v novembri 2014, som do života uviedla aj jeho nosný projekt "Celonárodná záchranná sieť pre týrané kone" (CZSTK), vrátane ich príbuznych druhov (muly, osly). Myšlienka projektu bola kreovaná poznaním, že u nás doma máme len veľmi limitovanú kapacitu, ale koní, ktoré čakajú na záchranu je po celom Slovensku žalostne veľa. Hoci som projekt následne v apríli 2015 osobne predstavila kompetentným na MPaRV SR, aj ŠVPS SR, dodnes nie je z ich strany záujem o spoluprácu:( Je to o to viac zarážajúce, že hoci v plnej miere suplujeme štát, a štát nebol a stále nie je schopný vytvoriť plne funkčné karanténne stanice, či útulky pre HZ, kam patria aj kone, nemajú záujem využiť ani to, čo ponúkame štátu z vlastných zdrojov. Týrané kone však nezaujíma, kto im pomôže, a tak som nestrácala čas a iniciovala VÝZVU pre všetkých, ktorí už majú skúsenosť so záchranou týraných koní, ako aj chovateľov, majiteľov zariadení, ktorí by sa radi a ochotne do projektu zapojili. Táto výzva stále platí, preto každý, kto by mal záujem nám v našom úsilí pomôcť, prosím, kontaktujte ma. Veľmi rada Vám projekt predstavím bližšie a vysvetlím Vašu nezastupiteľnú úlohu v ňom. Nebudeme v tom sami a spolu dokážeme oveľa viac.

Aktuálny stav partnerov v projekte nájdete tu.
 
Vopred Vám ďakujem!
 
Ing. Lenka Kmeťová
Autorka projektu 
Zakladateľka a predsedníčka o.z. 

Aktuality

Pridáte sa k nám?

Sme na úplnom začiatku, ale už sa nám podarilo zachrániť 4 kone, a pomôcť s presunom Grétky, ktorá by skončila na bitúnku. Pomaličky sa dostávame do povedomia, obracajú sa na nás ľudia s prosbou o radu... A veríme, že keď vytvoríme vlastné zázemie, vďaka ktorému naplno rozbehneme naše aktivity,...
Celý článok