Adopcia

 Koní, ktoré potrebujú pomoc je na Slovensku strašne veľa. Nie je v našich silách zachrániť každého z nich. Záchrana koní a najmä následná opatera je extrémne náročná a naše finančné zdroje, ľudské kapacity a priestorové možnosti sú limitované. V našej réžii máme aktuálne 16 koní a poníka. 15 koní a poník je priamo u nás, v našom útulku/hospici v Macove, jednu kobylku máme na pastvinách na Myjave. Okrem starostlivosti o naše kone pomáhame aj inak, lebo foriem pomoci je viacero. Jedna z nich je priama adopcia/darovanie zachráneného koňa z riešeného prípadu týrania nášmu prevernému partnerovi v záchrannej sieti. 
 
Obracia sa na nás viacero všímavých a empatických ľudí s podnetmi a prosbou o pomoc týraným koňom, v tom lepšom prípade aj priamo majitelia zanedbaných koní, ktorí starostlivosť o kone nezvládajú a rozhodli sa ich po dohovore darovať nášmu o.z. Tieto kone môžeme následne darovať novým majiteľom, do trvalého domova. Samozrejmosťou je preverenie podmienok a podpis darovacej zmluvy. 
 
V tejto časti budeme preto uverejňovať ponuky koní na adopciu. Všetky podrobnosti ohladne adopcie budeme riešiť výlučne telefonicky, alebo osobne, nie formou správ a nekonečného chatovania niekde na facebooku. Chceme si byť istí, že sa kone dostanú do skutočne dobrých rúk a podmienok. Veríme, že si ten správny človek nájde toho správneho koňa. Alebo naopak?:) 

Kone na adopciu

Jessica - adoptovaná:)

Kobylku prevzalo OZ Zvieratá v núdzi a pomohlo tak s adopciou:) Tešíme sa a ďakujeme za pomoc!

Jemná kráska Jessica má čerstvých 14 rokov (nar. 18.2.2004). Je to veľmi milá, charakterná kobylka, prítulná, bezproblémová. Je vysoká asi 135 cm. Jej mamou je Gina, otcom SŠP. Nikdy sa na nej nejazdilo ani nepracovalo zo zeme. Je to teda čistá, nepokazená dušička, ktorá čaká na toho svojho človeka, ktorý ju citlivo zasvätí do tajov spolupráce a vzájomného porozumenia. Pred pár rokmi si poranila zadnú nôžku, ale nešlo o nič vážne. Kobylka je odčervená, zaočkovaná a má negatívny test na infekčnú anémiu. Nemá pas, len zdravotný preukaz. 
Vzhľadom k svojmu charakteru a vzrastu môže byť skvelým priateľom detí i dospelých. 
Jessica sa nachádza v obci Dekíš pri Banskej Štiavnici. 
Ak máte záujem o Jessicu, kontaktujte ma, prosím, telefonicky: Lenka Kmeťová, 0903 246 693

Celý článok

Brunhilda - adoptovaná:)

Kobylku prevzalo OZ Zvieratá v núdzi a pomohlo tak s adopciou:) Tešíme sa a ďakujeme za pomoc!

Brunhilda, alebo jednoducho Bruna bude mat v marci 13 rokov (nar. 15.3.2005). Rovnako ako Jessica, aj Bruna je veľmi milá, charakterná kobylka, prítulná, bezproblémová. Je vysoká asi 145 cm. Jej mamou je Gina, otcom SŠP. Nikdy sa na nej nejazdilo ani nepracovalo zo zeme. Je to teda čistá, nepokazená dušička, ktorá čaká na toho svojho človeka, ktorý ju citlivo zasvätí do tajov spolupráce a vzájomného porozumenia. Bruna je šéfka trojčlenného stáda. Je veľmi vynaliezavá, hravá, zvedavá, čo možno krásne využiť vo výcviku. Kobylka je odčervená, zaočkovaná a má negatívny test na infekčnú anémiu. Nemá pas, len zdravotný preukaz. 
Vzhľadom k svojmu charakteru a vzrastu môže byť skvelým priateľom detí i subtílnejších dospelých. 
Bruna sa nachádza v obci Dekíš pri Banskej Štiavnici. 
Ak máte záujem o Brunu, kontaktujte ma, prosím, telefonicky: Lenka Kmeťová, 0903 246 693

Celý článok

Gina - adoptovaná:)

Kobylku prevzalo OZ Zvieratá v núdzi a pomohlo tak s adopciou:) Tešíme sa a ďakujeme za pomoc!

Najstaršia z trojice krások Gina, je mamou Jessiky a Bruny. Má 19 rokov (nar. 24.6.1998). Gina je slepá! Napriek tomuto hendikepu na nej majiteľ jazdil na vychádzky a Gina zvládala krok, klus, cval. Rovnako ako jej dcéry, je to veľmi milá, charakterná kobylka, prítulná, bezproblémová. Je vysoká asi 145 cm. Kobylka je odčervená, zaočkovaná a má negatívny test na infekčnú anémiu. Nemá pas, len zdravotný preukaz. 
Vzhľadom k svojmu charakteru a vzrastu môže byť skvelým priateľom detí i subtílnych dospelých, ktorí zvládnu jej hendikep.  
Gina sa nachádza v obci Dekíš pri Banskej Štiavnici. 
Ak máte záujem o Ginu, kontaktujte ma, prosím, telefonicky: Lenka Kmeťová, 0903 246 693

Celý článok